Kutatási módszer és infrastruktúra

 

A Szántóföldi Monitoring Laboratórium különböző gyártóktól származó szenzorokat tartalmaz (három kísérleti táblán, hét pozícionált helyen). Saját szerver és kliens oldali alkalmazást fejlesztettünk, amely alkalmas a különböző gyártóktól származó és saját a fejlesztésű Arduino és Raspberry Pi alapú szenzor állomások adatok fogadására, tárolására és megjelenítésére; valamint monitorozó drón alapú RGB és multispektrális felvételek adatainak tárolása és megjelenítése. A kutatási infrastruktúra kialakítása során felhasznált eszközökkel és kompetenciákkal új szolgáltatási háttér alakulhat ki, mely alkalmas lehet piaci szereplők számára a szolgáltatás nyújtásra.

A részterület feladatainak megvalósításához beszerzésre került nagypontosságú GPS helymeghatározó eszköz (S660P GNSS Network RTK), továbbá egy multispektrális kamera rendszer (Micasense RedEdge MX Dual Camera System with RedEdge MX blue), valamint az azt szállító UAS rendszer (DJI Matrice 210 V2). A mérések végrehajtásához további – saját fejlesztésű és kölcsön – eszközök is felhasználásra kerültek. A növényállomány folyamatos monitorozásához ingyenesen elérhető műholdképeket is használtunk. A nyert adatokat a projekt keretében beszerzett szoftverek segítségével (Agisoft Metashape, ArcGIS 10.8) tudjuk feldolgozni.

A sörárpa fajtaösszehasonlító vizsgálat; a csökkentett vetőmagnormával történő, szemenkénti gabonavetést (a szükséges speciális vetőgépet a Horsch GmbH biztosítja) és a precíziós gyomirtás kivitelezését a Tangazdaság eszközeivel végezzük.

Kérdése lenne?

 

Küldjön e-mailt és felvesszük Önnel a kapcsolatot!